Dosiewanie trawy

Siew Nasiona trawnika i dosiewanie. Nadzór istniejącego trawnika jest uznaną istotną częścią corocznej pielęgnacji trawnika. Na wszystkie trawniki ma wpływ specyficzne środowisko wzrostu, w którym występują, poziom ich użytkowania i ogólne warunki pogodowe. W rezultacie zrozumienie podstawowych zasad dosiewania i wyboru mieszanki nasion pozwoli Ci współpracować z naturą w kierunku bardziej zielonego i zdrowszego trawnika.

Dosiewanie trawnika spowoduje:

Pomoże wypełnić uszkodzone, nagie miejsca lub cienkie, zużyte obszary i nadaj trawnikowi grubszą, gęstszą darń. Popraw kolor trawnika. Ograniczenie inwazji chwastów i mchów.

Kiedy najlepiej zająć się trawnikiem

Najlepszy czas na pielęgnację istniejącego trawnika to wiosna i jesień, a w idealnych warunkach kiełkowanie trwa od 7 do 21 dni.

Typowe dzienne temperatury muszą przekraczać 13ºC, aby kiełkowanie nasion trawy przebiegło pomyślnie.


Wybór odpowiedniego materiału siewnego do trawnika

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie nasiona do dosiewu. Przede wszystkim spróbuj ustalić, jakie rodzaje traw masz już na swoim trawniku. Musisz także wziąć pod uwagę, do czego używasz trawnika, wygląd ogrodu, czy gleba dobrze drenuje, a także wygląd, który chcesz osiągnąć.

Aby uzyskać trawnik bardziej odporny na zużycie, wybierz mieszankę nasion zawierającą życicę trwałą, taką która jest tą samą mieszanką, która jest używana do uprawy naszej murawy . Taka mieszanka niektórych z najbardziej zaawansowanych odmian o doskonałym wyglądzie i trwałości, idealna do stosowania w większości ogrodów i doskonała do dosiewania istniejącego trawnika. Zawiera zarówno drobne, jak i średnie liście, o wyjątkowym całorocznym kolorze, który szybko się rozwija.

W przypadku zacienionych, bardziej suchych obszarów lub ozdobnych trawników bardziej odpowiednia może być czysta mieszanka kostrzewy, która wprowadzi trawy odporne na cień i suszę, które mają liście o delikatnych liściach i bogaty zielony kolor. Ten rodzaj mieszanki nasion jest również idealny, jeśli chcesz wprowadzić drobniejsze trawy do życicy użytkowej.

Może być konieczne wybranie różnych mieszanek nasion dla różnych obszarów ogrodu, a nawet różnych obszarów tego samego trawnika. Na przykład mieszanka kostrzewy na trawnik przed domem i mieszanka życicy na ogród za domem i zacienioną część trawnika skorzysta na większej zawartości kostrzewy w mieszance.
Jak nadzorować, sprawdzać trawnik

Skosić trawnik na około 25 mm. Użyj grabi sprężynowych, aby rozbić i usunąć warstwę martwej, splątanej trawy zwanej strzechą. W zależności od głębokości strzechy na trawniku proces ten może wymagać zasilanego wertykulatora, który można wypożyczyć w większości wypożyczalni. Pomoże to nasionom nawiązać kontakt z glebą, umożliwiając im kiełkowanie. Za pomocą widelca ogrodowego nakłuć trawnik na głębokość ok. 150 mm w odstępach co 300 mm. Jeśli Twój trawnik nie był karmiony przez ostatnie 4 miesiące, zalecamy nakarmienie trawnika przed dosiewem. Trawnik można zwykle przesiać 3 do 4 dni po zastosowaniu ogólnego nawozu do trawników, jednak zwykle trzeba będzie odczekać około 4 tygodni po zastosowaniu środka na paszę, chwasty i mech. (Zapoznaj się z instrukcją produktu.) Nawóz przedsiewny jest idealny i można go stosować nawet kilka dni przed przesadzeniem. Wysiewać nasiona równomiernie na całym trawniku. Zaoszczędzi to trochę czasu i wysiłku podczas nakładania nawozu i nasion na powierzchnię. Obszar obsiany musi być wilgotny, dlatego podlewaj trawnik po 2 lub 3 dniach, jeśli nie padał deszcz. Określone gołe miejsca można ponownie obsiać bez pielęgnacji całego trawnika. Zastosuj tę samą procedurę jak powyżej, ale zastosuj dawki wysiewu jak dla nowego trawnika. Aby chronić określone obszary przed ptakami, rozważ przykrycie ich siatką lub polarem ogrodowym. Należy to usunąć, gdy nowe pędy zaczną wychodzić z gleby. Staraj się ograniczyć ruch na świeżo obsadzonym trawniku do minimum przez 7 do 21 dni. Zwiększ wysokość koszenia do około 50 mm dla pierwszych 2 lub 3 cięć, a następnie zmniejsz do 25 mm podczas następnych 2 lub 3 cięć. Nigdy nie usuwaj jednocześnie więcej niż jednej trzeciej długości źdźbła trawy, a przy nowych zasiewach najlepiej nie więcej niż jedną czwartą.

Dalsze porady dotyczące pielęgnacji trawnika można uzyskać kontaktując się z nami. Możesz również zapisać się na porady dotyczące trawnika, aby regularnie otrzymywać e-mailem porady dotyczące pielęgnacji trawnika, wiadomości i oferty promocyjne, które pomogą Ci uzyskać najlepsze rezultaty z trawnika.