Często zadawane pytania dotyczące koszenia trawnika.

Nawet ci, którzy mają cenne ogrody, mogą od czasu do czasu napotkać problem lub pytanie o najlepszy sposób skoszenia trawnika. Oto odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań dotyczących pielęgnacji i koszenia trawnika.


W jaki sposób mam kosić trawnik?

Wybrany schemat koszenia jest kwestią wygody i preferencji. Najważniejsze jest to, że od czasu do czasu mieszasz. Jeśli zawsze kosisz podwórko w ten sam sposób, trawa będzie miała tendencję do pochylania się w kierunku, w którym kosisz, i nie będzie stać tak prosto. Zmieniaj kierunki co kilka razy, kiedy kosisz, zamiast podążać zawsze tymi samymi pionowymi lub poziomymi liniami.


Jak bardzo zachodzi na siebie podczas koszenia?

Dokładna wielkość nakładania się zależy od szerokości agregatu kosiarki i odległości od widocznej krawędzi korpusu kosiarki. Ogólnie rzecz biorąc, nakładaj się na kilka cali przy każdym przejściu, a następnie zwiększ go o cal lub dwa, jeśli zauważysz paski pominiętych, wyższych ostrzy.


Jak zatrzymać spalanie trawy latem?

Zapobieganie wypaleniu trawy w lecie zaczyna się od zasadzenia najlepszych nasion trawy w Twoim regionie. Unikaj przycinania trawy zbyt krótko, aby zaoszczędzić na częstotliwości koszenia. W rzeczywistości dość częste koszenie trawy (i usuwanie za każdym razem nie więcej niż około jednej trzeciej wysokości trawy) pomaga utrzymać trawę w zdrowiu.

Możesz ograniczyć częstotliwość koszenia podczas szczególnie gorących i suchych okresów, ale utrzymuj trawę podlewaną. Wreszcie, unikaj koszenia trawy podczas największego upału w ciągu dnia, zamiast tego koś ją wczesnym wieczorem lub w środku poranka, gdy trawa nie jest zbyt mokra.


Jak krótko należy kosić trawę?

Krótka trawa może stać się zbyt słaba, aby przetrwać letnie upały lub okresy suszy. Utrzymuj wysokość większości traw na około 2½ do 3 cali, w zależności od rodzaju trawy. Trawa bermudzka i niektóre inne typy na ciepłą porę roku radzą sobie z mniejszą wysokością koszenia. Sprawdź opakowanie nasion lub skontaktuj się z lokalnym źródłem, takim jak biuro spółdzielni, jeśli nie masz pewności co do optymalnej wysokości podczas koszenia trawy.

W przypadku wszystkich rodzajów traw staraj się przycinać nie więcej niż jedną trzecią wysokości źdźbła trawy podczas każdej sesji koszenia.


Czy można kosić mokrą trawę?

Podobnie jak w przypadku koszenia, najlepiej jest odczekać dzień lub dwa przed przycięciem trawnika, jeśli pada deszcz lub ostatnio padał deszcz. Mokra trawa ma tendencję do wyginania się lub pochylania pod ciężarem wody, co utrudnia przycinanie trawy. Kępy mokrej trawy mogą wpływać na działanie podkaszarki, a nawet ją uszkodzić. Na koniec pomyśl o własnym bezpieczeństwie. Nigdy nie jest dobrym pomysłem pielenie podczas letniej burzy ze względu na potencjalne wyładowania atmosferyczne i śliską murawę